Бостън Селтикс срещу Кливланд Кавалиърс Статистика на играчите и резултати в кутията за 5 март 2024 г.

Нажежените Бостън Селтикс бяха на път да се изправят срещу Кливланд Кавалиърс за трети и последен път този сезон във вторник. Бостън се надяваше да удължи най-добрата си серия от 11 победи в НБА и да изключи Кавалиърс в техния директен мач. Кристапс Порзингис , който получи разрешение да играе, трябва да увеличи шансовете на Селтикс да постигнат целите си.

Джейсън Тейтъм започна горещо за Бостън, губейки 13 точки за 12 минути, докато Порзингис го подкрепи с 10. Джейлън Браун, който се разгорещи при разбиването на Селтикс над Голдън Стейт Уориърс в неделя, имаше пет. Триото доведе гостите до преднина от 33-25 през първата четвърт.

Кавалиърс отново бяха без Донован Мичъл, който отпадна поради контузия на лявото коляно. Джарет Алън ги изпревари в началото с девет точки, докато Дариус Гарланд добави пет.

Шоуто на Порзингис, Тейтъм и Браун продължи за Бостън Селтикс през втората четвърт. Те комбинираха 45 от 55-те точки на Cs. Тейтъм влезе 5-за-6 от дълбоко, докато Порзингис беше 2-за-3.

Алън остана най-резултатен за Кливланд Кавалиърс с 13 точки. Карис ЛеВърт влезе от пейката, за да даде на домакините така необходимия тласък с осем. Дариус Гарланд има седем точки, но той е 3-за-10, включително 1-за-4 от зад дъгата.

Бостън излезе на почивката, водейки с 55-45.

Бостън Селтикс срещу Кливланд Кавалиърс статистика на играчите и резултати в кутията