Доклад за контузията на Бостън Селтикс (11 януари 2024 г.): Последно за състоянието на Кристапс Порзингис

Бостън Селтикс имат само един играч в списъка си с контузени, центърът Кристапс Порзинги, и той е аут за мача в четвъртък срещу Милуоки Бъкс. Бъкс са вторият поставен на Изток с рекорд 25-12.

Порзингис се справя с контузията на дясното си коляно, която получи преди да се изправи срещу Минесота Тимбъруулвс. Селтикс остават предпазливи с големия си човек и степента на нараняването му не се споменава изрично.

Кристапс Порзингис пропусна първата вечер от последователната вечерна програма на Селтикс. Той вероятно ще се завърне скоро в техния състав, тъй като Бостън изглежда да играе с Бъкс за втори път този сезон без протектор за джанта за управление на натоварването.

Въпреки липсата на центъра, Селтикс успяха да постигнат изтощителна победа срещу втория най-добър отбор от редовния сезон в лигата и поставения номер едно на Запад. Те се справиха с двуцифрен дефицит в края на четвъртата четвърт, като направиха серия 12-3, за да стигнат до продълженията.

Джейсън Тейтъм поведе отбора в продълженията, като отбеляза последователни 5 точки за по-малко от минута до края, за да завърши победата, като в крайна сметка завърши с 45 точки.

Какво се случи с Кристапс Порзингис?

Порзингис редовно е в списъка с контузени на Селтикс. В събота, докато се опитваше да блокира изстрела на Арън Несмит, той нарани дясното си око, като беше убоден и напусна играта по средата.

Той игра през раздразнението на очите в техния реванш срещу Индиана Пейсърс, завършвайки с 19 точки, пет борби, седем асистенции и три блокади за 38 минути игра. Той обаче нарани дясното си коляно.

Точното естество на синината на дясното коляно на Порзингис не е уточнено. Това може да е превантивна стъпка и той може да получи разрешение да играе след отборната стрелба.

Статистика на Кристапс Порзингис срещу Милуоки Бъкс

Порзингис има средно 19 точки, 9 борби и 2 блокади в 17 мача срещу Бъкс, подобно на средните му резултати в кариерата.

Неговият връх в кариерата срещу Бъкс е свързан с 26 точки, където той имаше съответно +20 нетен рейтинг и +17.

Въздействието на Кристапс Порзингис върху Бостън Селтикс

Порзингис повлия значително на Бостън Селтикс този сезон, както в нападение, така и в защита. Способността му да вкарва, особено отвъд линията за три точки, стреляйки 35% при улавяне и стрелба, добави ново измерение към нападението на отбора.

Порзингис е утвърдил уменията си като дистанционер и демонстрира увереност в откритите удари, което го прави отлично допълнение към възможностите за гол на Селтикс.

Неговата пик-ен-рол игра с Джейлън Браун и Джейсън Тейтъм беше ключово допълнение, заедно със защитата на боята. Процентът му на голове от игра в защита е 49%, с нетна разлика от -13,7 зад само Руди Гоберт.