Бен Симънс под въпрос за Нетс срещу Гризлис след контузия на крака в последния мач (26 февруари)

Нападателят на Бруклин Нетс Бен Симънс е посочен като съмнителен в доклада за контузиите на отбора преди гостуването им срещу Мемфис Гризлис в понеделник за първия им мач от сериите за сезона.

27-годишният нападател записа 15 минути при загубата със 101-86 от Минесота Тимбъруулвс в събота. Той завърши вечерта с четири точки, осем борби, асистенция, три отнети топки, блок при 2 от 6 стрелби и една загуба.

Бруклин Нетс влизат в мача на спад, след като са загубили четири последователни мача и седем от последните си осем. Тяхната единствена победа в този участък беше срещу последния отбор в Западната конференция, Сан Антонио Спърс, с резултат 123-103.

Актуална информация за контузията на Бен Симънс

След поражението на Нетс със 101-86 от Тимбъруулвс в събота, временният старши треньор Кевин Оли разкри, че е трябвало да напусне играта заради контузия в коляното.

Симънс е посочен като под въпрос за мача с Гризлис в понеделник, тъй като се справя с болка в левия си крак. Няма сигурност дали той ще играе и това ще остане решение за играча по време на играта.

Ако той не може да играе, Денис Смит , Трендън Уотфорд и Денис Шрьодер са сред онези, които вероятно ще получат повече минути на корта.

Какво се случи с Бен Симънс?

Трикратният Мач на звездите се сблъска с болка в левия крак по време на третата четвърт, което доведе до неочакваното му напускане от играта.

Той се завърна на корта преди почти месец след продължително отсъствие от 38 мача, произтичащо от проблеми със гърба. Времето му с Нетс беше помрачено от различни контузии, превръщайки се в повтаряща се тема в неговия мандат.

Все още не е ясна степента на нараняването му. В исторически план Нетс са възприемали предпазлив подход към опасенията му за здравето. Сега те очакват допълнителни медицински прегледи, за да определят наличността му за предстоящия мач срещу Мемфис Гризлис.

Въпреки че беше част от състав с ограничени възможности за стрелба, Симънс и неговият екип поддържаха конкурентно предимство срещу Timberwolves преди неговата контузия.

Статистика на Бен Симънс срещу Мемфис Гризлис

В шестгодишната си кариера той е играл с Гризлис девет пъти, достигайки 4-5. Той има средно 13,9 точки, 8,2 борби и 7,0 асистенции.

Върхът в кариерата му включва 22 точки, 16 борби, 10 асистенции и три отнети топки. В последния им мач бившият Мач на звездите завърши с 22 точки, осем борби, пет асистенции и една открадната топка, включително пет проиграни топки. Той стреля ефективни 11 от 13 при 84,6% без опит за 3 точки или наказателно хвърляне.