Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс наложиха вето на друго решение на Дарвин Хам в края на 4-та четвърт срещу Уизардс

Въпреки своите звездни играчи ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис, ЛА Лейкърс наскоро бяха победени от Вашингтон Уизардс, които в момента са един от най-ниско класираните отбори в лигата. Докато Лейкърс се стремят да затвърдят мястото си в плейофите и да избегнат турнир за игра, те бяха изправени пред загуба от Уизърдс в скорошен мач, който очевидно имаше някои напрегнати моменти към края.

Въпреки че спечелиха ранно предимство през първата четвърт, преднината на Лейкърс беше намалена до само седем точки до полувремето. Въпреки че започнаха второто полувреме със замах, Уизърдс в крайна сметка изпревариха Лейкърс с десет точки в четвъртата четвърт, което доведе до победа със 125-120 за Уизърдс.

Докато Лейкърс се бореха да предотвратят завръщане в края на мача, ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис поеха контрола над ситуацията. Въпреки че преднината им намаляваше, Джеймс и Дейвис избраха сами да се върнат в играта, вместо да оставят Дарвин Хам да води отбора.

Дейвис се обърна към ситуацията в съблекалнята, говорейки с членове на медиите след мача.

„[Ние] имахме удобна преднина, и двата отбора някак дръпнаха титулярите и поставиха резервната скамейка. Отказваме се от 3 тройки, обрат, те намалиха до 5, 17 секунди, тяхната топка. Не мисля, че Хам дори попита. Станах, Брон стана. Ще спрем…

„И ако направят фаул, ние изпълняваме наказателни удари… Това е урок, особено за нашите млади момчета, просто да влязат и да останат готови.“

Разглеждане на решението на ЛеБрон Джеймс да наложи вето на треньорската схема на Дарвин Хам през февруари „Битката за Ел Ей“ след коментарите на Антъни Дейвис

По време на Battle For LA срещу LA Clippers на 28 февруари, LeBron James сподели история в подкаста Mind The Game на него и JJ Redick, която беше подобна на ситуацията, описана от Антъни Дейвис. В този случай Джеймс изрази неприязънта си към треньорските стратегии на Дарвин Хам.

Както Хам беше споменал по-рано, смяната беше включена в отбранителната стратегия за защита на Kawhi Leonard. Както уточни Джеймс, имаше два проблема с този подход в дефанзивния край.

Въпреки опитите на Лейкърс да насочат други играчи към него, Kawhi Leonard се оказа предизвикателен мач поради способностите си за отбелязване на точки и от трите нива. Освен това обширните познания на ЛеБрон Джеймс за треньорския стил на треньора на Клипърс Тайрон Луе му дадоха предимство в играта.

Поради времето, което Джеймс е прекарал, играейки под ръководството на Луе в Кливланд, той вярваше, че има дълбоко разбиране на треньорските стратегии на Луе. Ако Лейкърс продължат със смяната, Леонард ще продължи да налага тези смени, докато не намери благоприятен мач.

Подобно на това, което описа Антъни Дейвис след неотдавнашния мач срещу Wizards, LeBron пое контрола над ситуацията в мача Lakers-Clippers. Единственият контраст между Антъни Дейвис и сметките на ЛеБрон беше, че Лейкърс излязоха победители срещу Клипърс.

Отборът вече изостава с един мач от Сакраменто Кингс в класирането на Западната конференция, като остават само пет мача след неотдавнашната им загуба от Уизърдс.