5 отбора с най-лесен график след паузата на NBA All-Star през 2024 г

Сезон 2023-24 в НБА трябва да бъде подновен в четвъртък след приключването на паузата за мача на звездите през 2024 г. С по-малко от 30 оставащи мача за всеки отбор, всеки мач ще бъде от по-голямо значение. Въпреки това, някои отбори ще се сблъскат с по-трудни графици през участъка от сезона, отколкото други.

16 отбора имат оставащ график от. 500 или повече. Тази цифра представлява комбинирания процент победи на всички техни опоненти до края на сезона.

Междувременно пет отбора имат оставащ график по-долу. 470, което им предоставя отлична възможност да заемат място в класирането.

На тази бележка по-долу са петте отбора с най-лесни графици след почивката на All Star.

Отбори с най-лесна сила в графика след паузата на мача на звездите в НБА през 2024 г

#5 Мемфис Гризлис (.467)

Нападателят на Мемфис Гризлис Г.Г. Джаксън II

Сезонът на Мемфис Гризлис беше провален от контузии, тъй като те имат 10 играчи, записани в доклада им за контузии в паузата на мача на звездите. Това включва звездния пойнтгард Джа Морант (рамо), който остава аут за сезона. Така че отборът няма какво да играе.

Независимо от това, Grizzlies (20-36, 13-ти в Западната конференция) имат петата най-лесна оставаща сила в графика (.467 за 26 мача). Така че отборът трябва да има много възможности да развие по-младите си играчи като GG Jackson II и Vince Williams Jr. срещу по-слаба конкуренция.

#4 Маями Хийт (.464)

Суперзвездата на Маями Хийт Джими Бътлър

Маями Хийт имат четвъртата най-лесна оставаща сила на графика (0,464 за 27 мача) и за разлика от Мемфис, те биха могли да го използват много.

Горещите (30-25) също се справят с множество контузии през този сезон. Въпреки това, те все още са на 7-мо място в Източната конференция, като само три мача ги делят от четвъртия поставен Ню Йорк Никс (33-22).

Така че, ако приемем, че останат относително здрави, Джими Бътлър и Ко трябва да имат отличен шанс да си осигурят предимство на домашния корт за плейофите през 2024 г.

#3 Бостън Селтикс (.463)

Суперзвездата на Бостън Селтикс Джейсън Тейтъм

Бостън Селтикс (43-12) е на върха в НБА по време на паузата на мача на звездите, като четири мача ги разделят от първия поставен на Запад Минесота Тимбъруулвс (39-16). Независимо от това, те имат третата най-лесна оставаща сила на графика в лигата (0,463 за 27 мача).

Така че, ако Селтикс поддържат темпото си, те трябва да имат достатъчно възможности да управляват минутите на ключовите си играчи. Поддържането на здрави ветерани като Ал Хорфорд и Джру Холидей , както и често контузвания звезден център Кристапс Порзингис, ще бъде от решаващо значение за техния успех в плейофите.

#2 Бруклин Нетс (.460)

Звездното крило на Бруклин Нетс Микал Бриджис

Бруклин Нетс са в предизвикателна позиция по време на почивката на мача на звездите. Те са разположени извън зоната за разиграване (21-33, 11-и на изток) и нямат добросъвестна опция за отбелязване на точки №1.

Междувременно Бруклин не притежава избора си от първия кръг на драфта за 2024 г., след като го размени с Хюстън Рокетс в сделката за Джеймс Хардън през 2021 г. Така че на франчайза не остава друг избор, освен да опита и да се състезава, тъй като няма полза от танкирането.

За щастие на Нетс, те имат втората най-лесна оставаща сила на графика (.460 за 28 игри). Освен това Бруклин обяви в понеделник, че е уволнил треньора Жак Вон и е повишил асистент Кевин Оли за временен треньор.

Така че може би лесният график на Нетс и новото ръководство ще бъдат достатъчни, за да им помогнат да си осигурят място за игра/плейоф.

#1 Орландо Меджик (.435)

Звездата на Орландо Меджик, нападателят Паоло Банчеро

На първо място с най-лесна сила на графика след паузата на All Star е Orlando Magic (.435 за 27 мача). Подобно на Маями, те биха могли да се възползват от мекия си график, тъй като заемат седмо място в Източната конференция (30-25).

Новопостъпилият отбор, воден от нападателя на звездите за първи път Паоло Банчеро, се стреми да осигури първото място в плейофите на франчайза от 2020 г. насам. Така че Меджик трябва да имат голям шанс да го направят, ако се погрижат за бизнеса си срещу по-ниски опоненти.