5 треньори от НБА, които бяха глобени от лигата за извикване на съдии

Дарко Раякович беше друг треньор от НБА, който извика съдиите след мач. Треньорът на Торонто Раптърс не хареса това, което видя от съдийството в гостуващия мач срещу ЛА Лейкърс във вторник (131-132). Раякович се оплака на медиите след мача, като се съсредоточи върху 23 наказателни удара на Лейкърс през четвъртата четвърт в сравнение с двата на Торонто.

„Те трябваше да спечелят тази вечер. Ако това е, уведомете ни, за да не се появяваме. Това не беше честно тази вечер.

„Не. Няма обяснение. Те идват там, преглеждат го и виждат това, което искат да видят. Те не искат да ни чуят или да чуят играчите. Те просто не искат да ни защитят. Те изпълниха 36 наказателни удара. През четвъртата четвърт те изпълниха 23 наказателни удара. За какво говорим? Как трябва да играем?“

С глоба, която вероятно го очаква, ние разглеждаме петима треньори, които са били глобени от лигата за техните коментари относно съдийството.

5 треньори, които бяха глобени от НБА за извикване на съдии

#1 – Док Ривърс

Док Ривърс, докато се оплаква на реферите

Треньорът-ветеран и шампион от 2008 г. с Бостън Селтикс беше глобяван няколко пъти за опровергаване на съдийството на НБА. Един от тези случаи беше през март 2018 г., когато той критикува съдиите след мача между Хюстън Рокетс и ЛА Клипърс.

Клипърс загубиха и Док Ривърс нарече решенията на съдиите в края на мача „шега“. Той получи глоба от 15 000 долара от лигата.

#2 – Крис Финч

Крис Финч от Минесота Тимбъруулвс

Главният треньор на Минесота Тимбъруулвс Крис Финч беше глобен от НБА за критики към съдиите, след като Уулвс играха срещу Финикс Сънс миналия април.

Финч не хареса обажданията, особено тези за движещите се екрани, и получи глоба от 15 000 долара.

#3 – Ник Нърс

Ник Нърс от Филаделфия 76-ърс

Тогава с Торонто Раптърс, сега с Филаделфия 76-ърс, Ник Нърс е друг треньор от НБА, който беше глобен за извикване на съдийството след игра.

В мач срещу Денвър Нъгетс през декември 2018 г. Нърс нарече някои от решенията на съдиите „нелепи“ и беше глобен с 15 000 долара.

#4 – Монти Уилямс

Монти Уилямс говори с рефер

След това с Финикс Сънс, сега с Детройт Пистънс, Монти Уилямс се е карал многократно със съдиите. Миналия март той ги извика за 46-те наказателни удара, които LA Lakers изпълниха в мача си срещу Suns.

Наказателните удари бяха 46-20 в полза на Лейкърс и Монти Уилямс получи глоба от 20 000 долара за мислите си по въпроса.

# 5 – Тейлър Дженкинс

Тейлър Дженкинс от Мемфис Гризлис

В средата на ноември главният треньор на Мемфис Гризлис, Тейлър Дженкинс, беше бесен от призивите на реферите. Гризлис изпълни 13 наказателни удара в мача, а Юта Джаз 29.

Дженкинс нарече съдийството едно от „най-лошите, които е виждал“ и каза, че реферите „не са уважавали“ неговия отбор. Той получи глоба от 25 000 долара от НБА.