4 играчи, които имат положителен резултат в двубоите срещу Серена Уилямс и Наоми Осака и Аранта Санчес Викарио

Серина Уилямс е може би най-великата играчка в историята на женския тенис. Американецът се представи отлично както на сингъл, така и на двойки, като спечели общо 125 титли.

На сингъл Уилямс спечели 23 турнира от Големия шлем, най-много в Оупън Ера. Като цяло само Маргарет Корт е спечелила повече големи турнири от нея. Тя има общо 16 титли от Големия шлем на двойки.

През по-голямата част от кариерата си Серена доминираше при жените в момент, когато трябваше да се изправи срещу някои изключителни играчи. Американката се изправи срещу Винъс Уилямс , Жюстин Енин , Ким Клайстерс , Мария Шарапова, Мартина Хингис и Линдзи Дейвънпорт, за да назовем само няколко. Тя има положителен резултат от всеки един от тях.

Има обаче четирима играчи, които са успели да се справят добре срещу Уилямс в множество изяви срещу нея. На тази бележка, нека да разгледаме жените, които имат печеливш рекорд срещу Серина Уилямс.

#1 Аранта Санчес Викарио: 4-3

Бившата номер 1 в света Аранта Санчес Викарио е единствената играчка, която печели три или повече мача срещу Серина Уилямс и има положителен резултат в мачовете срещу нея.

Испанката се изправи срещу нея за първи път на полуфиналите на Sydney International през 1998 г. Тя победи Серена с 6-2, 6-1, за да си осигури място на финала, където победи Винъс Уилямс с 6-1, 6- 3.

Санчес Викарио спечели следващите си три срещи срещу 23-кратната шампионка от Големия шлем, включително 4-6, 7-5, 6-3 в единствената им среща от Големия шлем на Откритото първенство на Франция през 1998 г.

Серина Уилямс обаче спечели следващите си три мача срещу испанката, като последната им среща беше на полуфиналите на 2000 du Maurier Open (сега известен като National Bank Open). Американката спечели мача с 6-2, 6-4 и стигна до финала, където загуби от Мартина Хингис.

#2 Наоми Осака: 3-1

Наоми Осака е една от малкото активни играчи, които са изиграли няколко мача срещу Серина Уилямс и имат положителен резултат в двубоите срещу нея, водейки с 3-1.

Двамата играчи за първи път се сблъскаха в първия кръг на 2018 Miami Open, като японецът спечели с 6-3, 6-2. След това Осака победи Серина Уилямс с 6-2, 6-4 на финала на US Open 2018, за да спечели първата си титла от Големия шлем на сингъл.

Уилямс победи Осака за първи път на четвъртфиналите на Rogers Cup 2019. Японците обаче спечелиха четвъртата си среща, която дойде на полуфиналите на Australian Open 2021. Осака спечели с 6-3, 6-4, за да стигне до финала, където победи Дженифър Брейди и спечели четвъртата си титла от Големия шлем на сингъл.

#3 Бианка Андрееску: 2-0

Бианка Андрееску се изправи срещу Серина Уилямс на два финала, като спечели и двата. Първата среща между двамата дойде в сблъсъка за титлата на Rogers Cup 2019. Андрееску поведе с 3-1 в първия сет, преди Уилямс да бъде принуден да се оттегли поради спазми в гърба.

След това двамата се сблъскаха във финала на US Open няколко седмици по-късно. Този път се изигра целият мач и Андрееску спечели с 6-3, 7-5, за да спечели първата си титла от Големия шлем. По този начин канадецът стана първият играч, роден през 2000-те, който печели мейджър.