2024 LA Clippers playoffs снимка след загуба срещу Sacramento Kings (2 април): Актуализирано класиране, график и още

Въпреки поредицата си от три победи, LA Clippers не успяха да запазят инерцията си във вторник в гостуващ мач срещу Sacramento Kings. Загубата със 109-95 им попречи да затвърдят още повече позицията си като четвърти поставени в надпреварата за плейофите в Западната конференция, оставяйки ги уязвими за отборите, изоставащи плътно зад тях.

Въпреки 20-те точки на еднократния MVP на лигата Ръсел Уестбрук при стрелба 7 от 14, Клипърс не успяха да осигурят победа. Кингс доминираха в средните четвъртини, превъзхождайки гостите с 67-46, което доведе до поражението на отбора от ЛА.

Въпреки факта, че водещият голмайстор Кауай Леонард отсъстваше от играта поради болка в дясното коляно, това също не допринесе за тяхната кауза.

Загубата на Клипърс спря инерцията им на домакинството от редовния сезон, оставяйки ги с рекорд 47-28. В момента те са само с два мача пред Далас Маверикс и Ню Орлиънс Пеликанс, които и двамата държат идентични рекорди 45-30.

Пътят на LA Clippers към плейофите: класиране и потенциални мачове

Въпреки загубата от Кингс във вторник, Клипърс все още имаха място за глътка въздух за потенциални грешки поради тяхната серия от три победи преди мача.

В момента те държат четвъртото място в изключително конкурентната Западна конференция, с Маверикс (пети) и Пеликанс (шести) плътно зад тях, поддържайки натиска.

Запазването на мястото им в първите шест е от решаващо значение за Лос Анджелис, за да си осигури директно място в плейофите и да избегне състезанието във фазата на игра (запазена за отбори от седем до 10) на турнира.

График на плейофите и мачове на LA Clippers

Въпреки че в момента поддържат четвъртото място в Западната конференция, LA Clippers могат да разчитат на подкрепата на феновете в родния си град, за да им осигурят допълнителен тласък в предстоящите им мачове. Това е особено вярно, тъй като шест от последните им седем мача ще се проведат в Crypto.com Arena в Лос Анджелис.

Отборът ще започне участък от три мача у дома в четвъртък, започвайки с мач срещу действащите носители на титлата в НБА и най-високо класирания отбор в Западната конференция, Денвър Нъгетс (53-23). Отборът на LA ще се изправи срещу Юта Джаз (29-47) в петък и Кливланд Кавалиърс (46-30) в неделя.

Единственото оставащо гостуване в програмата им е срещу Финикс Сънс (44-31) на 9 април.

След това ЛА Клипърс ще приключат графика си за редовния сезон с три последователни домакински мача срещу Сънс, Джаз и Хюстън Рокетс (38-37), съответно.

С изключение на Юта, всеки отбор, срещу който Клипърс ще се изправят, в момента се бори за по-предно класиране в плейофите. Това включва и Хюстън, който също се опитва да си осигури място в игрите за влизане. В резултат на това предстоящите мачове са от решаващо значение за Клипърс и няма да бъдат лесни победи.